Polimery organiczne nowej generacji mogą być naturalną alternatywą dla stosowanych od lat i konwencjonalnych dodatków spożywczych (ulepszacze i zagęszczacze), które mogą zmieniać parametry sensoryczne żywności i nie są wolne od działań niepożądanych przy ich przedawkowaniu np. „syndrom chińskiej restauracji”, w przypadku glutaminianu sodu.

Przykładowe korzyści z zastosowania:

 1. Krioprotektant – dodawany do mrożonej żywności w dużych ilościach, w porównaniu z komercyjnie używanymi substancjami (aminokwasy, cukry, sole nieorganiczne) jest praktycznie pozbawiony smaku;
 2. Reduktor smaku gorzkiego – zmniejsza gorzkość aminokwasów, peptydów czy kofeiny;
 3. Dodatek do produktów skrobiowych (pieczywa i makarony) przedłużając ich trwałość i poprawiając teksturę oraz parametry związane z utrzymaniem kształtu;
 4. Zagęszczacz lodów i soków owocowych;
 5. Dodatek poprawiający smak napojów.
 6. Niska podatność na działanie enzymów proteolitycznych, z jednoczesnym hamowaniem rozwoju bakterii Gram – ujemnych i Gram – dodatnich,
 7. 100% biodegradowalność i brak działań niepożądanych,
 8. Przy PH równym lub wyższym 6,5 (jelito cienkie) zwiększają przyswajanie składników mineralnych z żywności.

Jeśli interesuje Państwa współpraca z naszą firmą, prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą e-mailową. Nasi specjaliście odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i przedstawią ofertę współpracy.

Ambioteco Sp. z o.o.

ul. Sztombergi 100

28-200 Staszów, Polska

KRS 0000755677

NIP 8661739953

REGON 381678379

+48 690 015 142

ambioteco@ambioteco.pl

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Ambioteco Sp. z o.o. z siedzibą w Staszowie, ul. Sztombergi 100, 28-200 Staszów.

  Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

  Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na stronie Polityki Prywatności.